Expertní tým FT Park
Počet zaměstnanců v roce 2025: 44

Mgr. Aneta Buchtelová
Mgr. Aneta Buchtelová působí jako odborná asistentka na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a současně na Fakultě biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze. Ve své práci se zaměřuje na rychle se rozvíjející oblast telemedicíny, eHealth a na propojování moderních technologií s biologicko-medicínskými disciplínami.
Jako klinická specialistka a výzkumná pracovnice disponuje bohatými zkušenostmi v oblastech zdravotnictví, klinického výzkumu a analýzy pacientských dat, které využívá k inovaci léčebných procesů a optimalizaci péče o pacienty. Její akademické i výzkumné aktivity zahrnují vedení a spoluřešení několika projektů se zaměřením na telemonitoring chronických onemocnění, asistivní technologie pro pacienty s diabetem a využití virtuální reality v rehabilitační medicíně. Publikuje v odborných sbornících a podílela se také na vývoji patentované edukativní pomůcky pro děti s diabetem. Vyučuje předměty spjaté s biologií, molekulární biologií, genetikou, moderními technologiemi v diabetologii či komunikačními technologiemi v lékařství. Díky svému mezioborovému přesahu a spolupráci s předními lékařskými a výzkumnými centry se aktivně podílí na rozvoji nových metod a postupů v medicíně.
V rámci pedagogické činnosti se věnuje nejen výuce, ale i vedení studentských a vědeckých projektů, organizaci odborných konferencí a popularizaci výsledků výzkumu. Její vášeň pro neustálé zdokonalování zdravotnických systémů a podpory pacientů ji vede k neustálému hledání inovativních řešení, která propojují moderní technologie, personalizovanou medicínu a nejnovější poznatky z oblasti biologie a genetiky.
doc. Ing. Klára Čermáková, Ph.D.
Ing. Klára Čermáková, Ph.D. je ekonomka a odborná výzkumnice, působící jako akademická pracovnice na VŠE v Praze. Zaměřuje se na mezinárodní ekonomii, měnovou politiku, tržní organizaci a ekonomickou regulaci, přičemž její výzkum se věnuje jak teoretickým modelům, tak aplikovaným ekonomickým analýzám.
Dlouhodobě spolupracovala s Českou národní bankou, kde působila jako poradkyně bankovní rady, a věnovala se analýze měnové politiky a finanční stability. Její akademická činnost zahrnuje výuku mikroekonomie, mezinárodního obchodu a ekonomické regulace, přičemž garantuje a přednáší jak v českých, tak anglických studijních programech.
Vědecká činnost Kláry Čermákové je zaměřena na konvergenci ekonomik, dopady měnové politiky na trhy a dostupnost bydlení. Byla spoluřešitelkou výzkumných projektů TAČR, zaměřených na ekonomické modelování infrastruktury a hodnotu vládních budov. Vede smluvní výzkum pro Severskou obchodní komoru a přednáší na Ministerstvu obrany ČR.
Je autorkou a spoluautorkou významných publikací v prestižních mezinárodních časopisech, jako jsou Energies, Sustainability, Acta Montanistica Slovaca a Prague Economic Papers. Působí v redakčních radách vědeckých periodik, včetně International Institute of Social and Economic Sciences a European Research Center. Pravidelně recenzuje články pro časopisy s impakt faktorem, například Economic Research-Ekonomska Istraživanja a Social Indicators Research.
Absolvovala zahraniční stáže a odborné pobyty na Mezinárodním měnovém fondu (IMF), Bank of England, Federal Reserve Bank of New York a Banque de France, kde se zaměřovala na makroekonomické modelování a finanční stabilitu. Aktivně se podílí na mezinárodním ekonomickém výzkumu a propojuje akademické poznatky s praktickými aplikacemi v oblasti hospodářské politiky.
George Grunberger, M.D., F.A.C.P., M.A.C.E.
George Grunberger je profesorem vnitřního lékařství na Wayne State University School of Medicine a profesorem na Oakland University William Beaumont School of Medicine v Michiganu, USA. Působí také jako hostující profesor na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
Je předsedou Grunberger Diabetes & Endocrinology a odborníkem v oblasti endokrinologie a diabetologie. Dříve zastával významné akademické i klinické pozice, včetně role ředitele Diabetes Programu na Wayne State University a Harper Hospital/Detroit Medical Center.
Profesor Grunberger je dlouholetým členem významných odborných společností, jako jsou American Diabetes Association, The Endocrine Society a European Association for the Study of Diabetes. V minulosti působil jako prezident American Association of Clinical Endocrinologists (2015–2016).
Je autorem nebo spoluautorem mnoha vědeckých publikací v oblasti diabetologie a endokrinologie a aktivně se podílí na klinickém výzkumu a vývoji léčebných strategií pro diabetes a metabolické poruchy.
doc. Ing. Karel Hána, Ph.D.
Doc. Ing. Karel Hána, Ph.D. je vědecký pracovník a odborník na biomedicínské inženýrství, telemedicínu a eHealth, působící na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT. Je vedoucím Centra podpory aplikačních výstupů a spin-off firem a Centra pro eHealth a telemedicínu při 1. LF UK, kde se věnuje transferu technologií do praxe.
Ve své vědecké činnosti se zaměřuje na vývoj telemedicínských systémů, aplikace umělé inteligence v medicíně a diagnostické technologie. Je autorem nebo spoluautorem přibližně 80 vědeckých publikací a několika užitných vzorů a patentových přihlášek v oblasti biomedicínské elektroniky a fyziologického monitorování. Spolu se svým týmem získal řadu ocenění za aplikaci výzkumu do praxe, včetně Ceny rektora UK a uznání v soutěži Cena Inovace roku.
Jeho výzkum se zaměřuje na monitorování fyziologických signálů, vývoj zařízení pro sledování psychofyziologického stavu pacientů a neinvazivní diagnostiku. Aktivně se podílí na mezinárodních výzkumných projektech a propojuje akademickou sféru s aplikačním sektorem v oblasti moderních medicínských technologií.
Mgr. Jaromír Hanzal
Mgr. Jaromír Hanzal je odborník na aplikovaný výzkum, technologické inovace a řízení výzkumných organizací, působící jako ředitel výzkumné organizace FT Park. Zaměřuje se na řízení výzkumných a vývojových týmů, transfer technologií a implementaci inovačních strategií v oblasti IT, zdravotnictví a bezpečnosti. Ve své odborné činnosti propojuje společenskovědní disciplíny s technologickým výzkumem, čímž napomáhá efektivnímu využití inovací v praxi.
Vedle výzkumné činnosti se věnuje budování inovačních infrastruktur, včetně inkubátorů a akcelerátorů pro startupy a spin-off společnosti v oblasti IoT, Smart Cities, kyberbezpečnosti a fintech řešení. Je zakladatelem a členem představenstva Asociace pro aplikovaný výzkum v IT (AAVIT), kde se věnuje připomínkování legislativy, organizaci odborných konferencí a mezinárodní spolupráci v oblasti digitálních technologií. Aktivně se podílí na právních a strategických otázkách výzkumné a inovační politiky, včetně spolupráce s DIGITALEUROPE a dalšími evropskými odbornými organizacemi.
Bc. Ján Haruštiak
Ján Haruštiak je odborník na kybernetickou bezpečnost, informační bezpečnost a řízení IT rizik, v FT Parku působící jako specialista na bezpečnostní audity a konzultace. Zaměřuje se na posuzování rizik, testování systémů zpracování dat a implementaci bezpečnostních opatření v IT infrastrukturách.
Je zakladatelem a výkonným ředitelem společnosti CySec | JHTP Corporation, která poskytuje služby v oblasti kybernetické bezpečnosti, implementace bezpečnostních technologií a interních auditů. V rámci své činnosti spolupracoval s klíčovými technologickými partnery, včetně ESET, Palo Alto Networks, SentinelOne a T-Mobile.
Působil jako DLP Consultant ve společnosti Safetica Technologies, kde se věnoval bezpečnostním auditům, ochraně citlivých dat a zajištění vládních certifikací. Vedl projekty kybernetické bezpečnosti pro organizace jako Penta Hospitals, NH Hospitals, CERMAT a Finep Group.
Jeho odborné dovednosti zahrnují řízení IT bezpečnosti, audit bezpečnostních systémů, ochranu citlivých dat a bezpečnostní testování informačních systémů. V rámci své činnosti propojuje technologické inovace s bezpečnostními strategiemi, s cílem zvýšit ochranu digitálních systémů v podnikovém a veřejném sektoru.
Ing. Josef Havelka
Ing. Josef Havelka je výzkumný pracovník a odborník na datovou analýzu, systémovou analýzu a statistické modelování. Zaměřuje se primárně na analýzu datových základen, návrh datových modelů a optimalizace systémů.
V rámci své odborné činnosti se podílí na výzkumných a vývojových projektech v oblasti energetiky, průmyslu a digitalizace zdravotnictví. Spolupracoval na softwaru pro prediktivní řízení spotřeby energie v decentralizovaných energetických soustavách, inovativní pohonné jednotce pro otáčky 18 tis. RPM, funkčním vzorku autonomního robotického podavače biomasy, zařízení pro produkci syntézního plynu s využitím principů cirkulární ekonomiky a platformě pro digitalizaci péče o duševní zdraví.
Prof. Dr. Med. Gerhard Hindricks
Prof. Dr. med. Gerhard Hindricks je přední evropský kardiolog a odborník na srdeční elektrofyziologii, působící jako profesor na Charité University Hospital v Berlíně. Vede jedno z největších elektrofyziologických center v Evropě, kde jeho tým každoročně poskytuje péči až 5 000 pacientům a provádí přibližně 2 500 zákroků na léčbu arytmií.
Ve své akademické činnosti se zaměřuje na vývoj inovativních diagnostických a terapeutických metod pro léčbu srdečních arytmií. Předtím působil jako ředitel oddělení elektrofyziologie v University Leipzig Heart Centre, kde se věnoval klinickému výzkumu a implementaci pokročilých katetrizačních a ablačních technik.
Prof. Hindricks je editor-in-chief prestižního časopisu EUROPACE a působí jako recenzent pro významné vědecké časopisy, včetně Journal of Cardiovascular Electrophysiology, European Heart Journal a Journal of the American College of Cardiology. Byl také předsedou Evropské asociace srdečního rytmu (EHRA) v letech 2014–2016, kde hrál klíčovou roli v rozvoji standardů pro diagnostiku a léčbu poruch srdečního rytmu.
Je členem několika mezinárodních odborných společností, včetně European Society of Cardiology (ESC), European Heart Rhythm Association (EHRA) a Heart Rhythm Society (HRS). Dlouhodobě se věnuje vývoji nových elektrofyziologických technologií, klinickým studiím v oblasti katetrizačních ablací a prevenci náhlé srdeční smrti.
Jeho práce přispívá k posunu v oblasti personalizované medicíny, kde se zaměřuje na integraci umělé inteligence a pokročilé diagnostiky do klinické praxe. Díky svému přínosu v oblasti kardiologie patří mezi nejcitovanější experty v oblasti elektrofyziologie a pravidelně přednáší na mezinárodních kardiologických kongresech.
Mgr. Rudolf Holík
Mgr. Rudolf Holík je výzkumný pracovník a odborník na datovou analýzu, statistické modelování a transfer technologií. Zaměřuje se na analýzu ekonomických a sociálních trendů, návrh datových modelů a vývoj softwarových řešení pro zpracování velkých dat.
V rámci své odborné činnosti se podílí na výzkumných a vývojových projektech v oblasti prediktivní analýzy, digitalizace zdravotnictví, umělé inteligence a bezpečnosti dat. Spolupracoval na vývoji softwaru pro algoritmické vytěžení velkých dat, AI podporovanou detekci kardiovaskulárních rizik a platformy pro digitalizaci péče o duševní zdraví.
Vedle výzkumné činnosti působí v FT Parku také jako tajemník výzkumu a vývoje, kde se věnuje transferu znalostí, smluvnímu výzkumu a komercializaci výsledků.
doc. Ing. Božena Kadeřábková, CSc.
Doc. Ing. Božena Kadeřábková, CSc. je ekonomka a akademická pracovnice, působící jako docentka na Katedře ekonomie VŠE v Praze. Zaměřuje se na oblasti aplikovaných ekonomických témat, chování firem, vyhodnocování mikroekonomických a makroekonomických aspektů na vybraných trzích.
Vědecká činnost doc. Kadeřábkové je soustředěna na analýzu ekonomických cyklů, regulaci pracovního trhu a dopady ekonomické politiky na podnikatelské prostředí. Podílela se na významných výzkumných projektech, včetně analýzy dopadů globalizace na pracovní migraci, výzkumu ekonomické regulace odvětví či hodnocení efektivity penzijních a zdravotních systémů.
Je autorkou a spoluautorkou řady vědeckých publikací, včetně článků v prestižních mezinárodních časopisech, jako jsou Energies, Politická ekonomie a Civil Engineering Journal. Na její práci se odkazují desítky citací v databázích Web of Science a Scopus. Působí v redakčních radách mezinárodních vědeckých časopisů International Journal of Economic Sciences a International Journal of Teaching and Education.
Během své kariéry se podílela na řešení výzkumných grantů GA ČR, FRVŠ a mezinárodních projektů, kde se zaměřovala na kompetitivnost ekonomik, vnější externality globalizace a analýzu migračních toků pracovní síly. Aktivně spolupracuje s akademickými institucemi v Evropě, včetně Technické univerzity v Košicích a Univerzity v Klagenfurtu.
Ing. Jan Kašpar
Ing. Jan Kašpar je vědecký a akademický pracovník, specializující se na biomedicínské inženýrství, fyzikální elektroniku a vývoj zdravotnických technologií. Kromě participace na VaV projektech VO FT park působí jako výzkumný pracovník na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT a 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kde se podílí na projektech propojujících medicínu a technické inovace.
Aktivně se věnuje vývoji medicínských přístrojů, včetně zařízení pro monitorování fyziologických funkcí a stabilometrických platforem pro rehabilitaci. Spolupracuje na výzkumu v oblasti zobrazovacích metod, analýzy biologických signálů a inovativních diagnostických nástrojů.
Je autorem a spoluautorem vědeckých publikací v oblasti biomedicínského inženýrství a technologií, stejně jako držitelem užitných vzorů na inovativní zdravotnická zařízení. Svou odbornou činnost zaměřuje na vývoj pokročilých zdravotnických technologií s přímým dopadem na klinickou praxi a diagnostiku.
MUDr. Jan Kvasnička, Ph.D.
MUDr. Jan Kvasnička, Ph.D. je specialista v oblasti kardiologie, interní medicíny a intenzivní péče, působící jako lékař na 2. chirurgické klinice kardiovaskulární chirurgie 1. LF UK a VFN a jednatel v Kardiologie a angiologie s.r.o. Zaměřuje se na neinvazivní a intervenční kardiologii, metabolickou péči a využití ultrazvukových metod v diagnostice. Aktivně se podílí na odborné výuce jako lektor předatestačních kurzů pro ultrazvukové zobrazování v interní medicíně a dříve působil jako asistent na 3. interní klinice 1. LF UK a VFN.
Má bohaté zkušenosti z klinické praxe, kde pracoval na 3. interní klinice VFN a Kardiochirurgickém oddělení Nemocnice na Homolce. Od roku 2021 je držitelem specializace v oboru kardiologie a funkční licence ČLK pro umělou výživu a metabolickou péči.
Je autorem a spoluautorem odborných publikací a aktivně se účastní mezinárodních konferencí, včetně European Meeting on Hypertension and Cardiovascular Protection. Za své výzkumné práce získal řadu ocenění, včetně cen České kardiologické společnosti a České společnosti pro hypertenzi za nejlepší vědecké publikace a soutěže mladých kardiologů.
Jeho odborné zaměření spočívá v aplikaci moderních diagnostických metod v kardiovaskulární medicíně, optimalizaci metabolické péče a rozvoji inovativních léčebných postupů v oblasti kardiologie a intenzivní medicíny.
Ing. Kateřina Müllerová
Ing. Kateřina Müllerová působí v FT Parku jako datová analytička a specialistka na finanční modelování a ekonomickou analýzu. Zaměřuje se na analýzu velkých dat, datové vizualizace, statistiku a modelování v rámci výzkumných a vývojových projektů. Ve své práci propojuje datovou vědu s ekonomickými a technologickými aspekty řízení podniků.
Má rozsáhlé zkušenosti z nadnárodních společností, včetně Avast Software, kde zastávala pozici Senior Controlling Specialist a byla odpovědná za dodržování účetních a daňových standardů, řízení finančních procesů a koordinaci týmů.
V oblasti finančních technologií pracovala také jako Treasury Specialist v Kiwi.com, kde se zaměřovala na řízení peněžních toků, správu mezinárodních platebních operací a optimalizaci finančních procesů v rámci ERP systémů. Svou kariéru zahájila jako účetní a daňová specialistka v účetní firmě AÚ – účetnictví a daně, kde se věnovala komplexní správě účetnictví pro domácí i zahraniční společnosti.
Její odborné dovednosti zahrnují statistickou analýzu dat, účetní a daňové standardy (IAS/IFRS, US GAAP), implementaci finančních strategií a optimalizaci datových toků. Ovládá široké spektrum analytických nástrojů, včetně Microsoft Power BI, NetSuite a pokročilých funkcí MS Excel.
MUDr. Lucie Navrátilová
MUDr. Lucie Navrátilová je specialistka v oblasti všeobecného praktického lékařství s dlouholetou praxí v ambulantní a urgentní medicíně. Je držitelkou atestace v oboru všeobecného praktického lékařství a má bohaté zkušenosti s diagnostikou a léčbou chronických onemocnění, geriatrickou péčí a urgentní medicínou. V rámci svého profesního rozvoje absolvovala řadu odborných kurzů a seminářů, včetně kardiologických, psychosomatických a pracovně-lékařských školení.
V minulosti působila v EM-med s.r.o., Mediclinic a.s. a Moje ambulance a.s., kde získala zkušenosti s komplexní péčí o pacienty, akutní medicínou a preventivní diagnostikou. Pracovala také jako lékařka Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, kde se specializovala na akutní intervence a urgentní medicínu.
Je členkou odborných společností SVL ČLS JEP (Společnost všeobecného lékařství ČLS JEP) a SPL (Sdružení praktických lékařů), aktivně se účastní odborných konferencí a podílí se na rozvoji metod diagnostiky a léčby v primární péči.
Ve své praxi propojuje moderní medicínské přístupy s důrazem na prevenci a individualizovanou léčbu, přičemž se zaměřuje na rozvoj primární péče, edukaci pacientů a implementaci nových terapeutických metod v ambulantní medicíně.
Ing. Jan Novák
Ing. Jan Novák je zkušený softwarový inženýr a technologický inovátor s více než 25 lety praxe v oblasti vývoje softwaru, digitálních technologií a startupového ekosystému. Zaměřuje se na propojování akademického sektoru s průmyslovým výzkumem a aplikovanými technologiemi, především v oblastech MedTech, IoT a průmyslu 4.0.
Působil jako spoluzakladatel a CTO startupu Mindpax, kde vedl vývoj inovativního softwarového řešení pro predikci duševních onemocnění. Výsledkem byla notifikace zdravotnického prostředku u Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) a certifikace podle ISO 13485 a ISO 27001.
V rámci činnosti ve VO FT Park se věnuje výzkumu a vývoji v oblasti ICT, strojového učení a modelování elektrotechnických zařízení. Spolupracuje s ČVUT, Univerzitou Karlovou a Národním ústavem duševního zdraví na aplikovaném výzkumu a technologických inovacích.
Jeho dlouhodobým cílem je podpora inovačního potenciálu začínajících technologických firem a vývoj pokročilých digitálních řešení s reálným dopadem na průmysl a zdravotnictví.
Mgr. Jan Pavelka, Ph.D.
Mgr. Jan Pavelka, Ph.D. je výzkumný pracovník a specialista na datovou analýzu, modelaci uživatelských scénářů a aplikovaný výzkum v oblasti cestovního ruchu a urbanismu, působící ve výzkumné organizaci FT Park. Zaměřuje se na analýzu prostorových dat, predikci chování uživatelů a aplikaci výzkumných metod v oblasti chytrých měst a cestovního ruchu.
Dříve působil jako vědecko-výzkumný pracovník na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde se specializoval na epidemiologická data, pohybovou aktivitu a analýzu zdravého životního stylupopulace. Vedl projekty v oblasti společenskovědního výzkumu, analýzy životního stylu a využití dat pro dopadové studie pro veřejný sektor.
Má bohaté zkušenosti s analytickou a konzultační činností pro veřejný sektor, kde pracoval na projektech optimalizace městské infrastruktury a efektivního plánování veřejných prostorů. Působil jako manažer výstavby vědecko-technického parku BALUO.
V rámci svého výzkumu publikoval v prestižních vědeckých časopisech, včetně BMC Public Health a International Journal of Environmental Research and Public Health. Jeho práce se soustředí na propojení behaviorálních studií s datovou analytikou a má významný dopad na strategické plánování měst a rozvoj inovativních řešení.
Jeho odborné dovednosti zahrnují analýzu velkých dat, statistické modelování a návrh metodologií pro efektivní využití dat ve veřejném sektoru. Ve své současné roli v FT Park se zaměřuje na datovou analýzu a modelaci uživatelských scénářů v oblasti cestovního ruchu a urbanismu, s cílem přispět k udržitelnému a inteligentnímu rozvoji městských oblastí.
BcA. Ondřej Pelák
BcA. Ondřej Pelák je designér s více než desetiletou praxí v oblasti UX/UI, motion designu, 3D designu a 3D tisku. Má zkušenosti s navrhováním fyzických i digitálních produktů napříč různými obory.
Je přesvědčen, že dobrý design může zásadně ovlivnit (nejen) zdravotnictví – zpříjemnit pacientům průchod léčbou, ale i usnadnit práci lékařům a zdravotníkům. Ve svých projektech se proto zaměřuje na srozumitelnost, intuitivní ovládání a propojení funkce s estetikou.
Navrhuje digitální i fyzická řešení s důrazem na uživatelskou zkušenost, efektivitu a praktičnost. Jeho práce spojuje technické znalosti s empatií k uživatelům, ať už jde o zdravotnické aplikace, rozhraní přístrojů nebo návrh interakcí mezi člověkem a technologií.
Ing. Marek Podpěra, MBA
Ing. Marek Podpěra, MBA je datový analytik a specialista na ekonomickou analýzu. Zaměřuje se na zpracování velkých dat, správu datových struktur a analýzu dat v rámci výzkumných a vývojových projektů. Má zkušenosti s přípravou a realizací projektů v oblasti výzkumu a vývoje, včetně energetických technologií, prediktivního řízení spotřeby energie a digitalizace zdravotní péče.
Jeho dovednosti zahrnují datovou analytiku, finanční plánování a kritické myšlení. V rámci svého působení v FT Park, z.ú. se soustředí na implementaci analytických nástrojů do technologických a vědeckých projektů s cílem optimalizovat řízení zdrojů a efektivitu procesů.
Prof. MUDr. Martin Prázný, CSc., Ph.D., FRCP (Edin)
Martin Prázný je profesor vnitřního lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je vedoucím lékařem Centra diabetologie a obezitologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a vedoucím lůžkového oddělení D3 3. interní kliniky, kde se zabývá léčbou syndromu diabetické nohy a léčbou obézních pacientů s komplikacemi (typicky se srdečním selháním a selháním ledvin). V současnosti působí jako předseda České diabetologické společnosti ČLS JEP. Je členem EASD (Evropská asociace pro studium diabetu), ESM (European Society for Microcirculation) a Fellow of the Royal College of Physicians v Edinburgu. Má rozsáhlé zkušenosti s moderními technologiemi v diabetologii, které se týkají zejména kontinuální monitorace glukózy, inzulínových pump a automatických systémů pro dávkování inzulínu.
V současnosti intenzivně podporuje procesy zavádění umělé inteligence pro rutinní screening diabetické retinopatie a pro rutinní zapojení nutričních terapeutů v diabetologických ordinacích v České republice. Profesor Prázný klade velký důraz na postgraduální vzdělávání diabetologů a spolu se svými kolegy v posledních letech uspořádal velké množství workshopů, setkání a konferencí na podporu využívání inovativních technologií a moderních diagnostických a terapeutických přístupů v diabetologii v České republice.
Mgr. Luisa Šedivcová
Klinická specialistka a výzkumná pracovnice se zaměřením na propojení medicíny a technologií, zejména v oblasti telemedicíny a telerehabilitace. Působí jako vědecko-výzkumná pracovnice na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT, kde se věnuje vývoji a implementaci inovativních diagnostických a terapeutických metod využívajících moderní přístrojovou techniku. Ve své práci propojuje klinické zkušenosti s výzkumem a vývojem, s cílem inovovat rehabilitační a diagnostické postupy a posouvat hranice moderní medicíny.
Má bohaté zkušenosti s klinickou praxí ve fyzioterapii, včetně působení v nemocničních i ambulantních zařízeních. Aktivně se věnuje pedagogické činnosti jako asistentka pedagoga na ČVUT FBMI, kde vyučuje studenty fyzioterapie v oblasti diagnostických a terapeutických postupů.
Je rovněž odbornou konzultantkou pro preklinické a klinické hodnocení zdravotnických prostředků dle Nařízení EU 2017/745 a působí jako vedoucí fyzioterapeutka a odborný klinický garant nestátního zdravotnického zařízení Homebalance s.r.o.
Je autorkou a spoluautorkou odborných publikací zaměřených na robotickou rehabilitaci a léčebnou rehabilitaci v geriatrii. Podílí se na organizaci a vedení odborných vzdělávacích akcí, včetně certifikovaných kurzů Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví a přednášek zaměřených na aktivní stárnutí a využití telemedicíny v rehabilitaci.
Ing. Ondřej Šimůnek
Ing. Ondřej Šimůnek je juniorní datový analytik působící ve výzkumné organizaci FT Park. Zaměřuje se na statistickou analýzu dat, modelování a optimalizaci systémů v rámci výzkumných a vývojových projektů. Ve své práci propojuje datovou vědu s podnikovými procesy, přičemž se věnuje identifikaci klíčových datových toků a jejich efektivnímu využití.
Dříve pracoval jako vědecký pracovník na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze (VŠCHT), kde se podílel na výzkumu v rámci skupiny Monolith, zaměřené na mikrostrukturu porézních katalyzátorů a filtrů. Během působení ve ŠKODA AUTO získal zkušenosti jako odborný technik emisního oddělení, kde analyzoval měřená data a prováděl korelační testy.
Jeho odborné dovednosti zahrnují statistické metody, analýzu dat, modelování a programování v analytických softwarových nástrojích. V současnosti se věnuje rozvoji svých kompetencí v oblasti pokročilé analytiky a aplikovaného výzkumu v technických a ekonomických disciplínách.
Prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, MBA
Prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA je přední český kardiolog a elektrofysiolog, působící jako přednosta I. interní kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a profesor na Lékařské fakultě Univerzity Palackého. Jeho odborné zaměření zahrnuje poruchy srdečního rytmu, srdeční selhání a kardiostimulaci, přičemž se významně podílel na zavedení srdeční resynchronizační léčby v České republice.
Je členem výboru České kardiologické společnosti, kde v minulosti zastával i funkci předsedy. Aktivně se zapojuje do mezinárodních odborných organizací, včetně European Society of Cardiology (ESC), Deutsche Kardiologische Gesellschaft (DGK) a Cardiac Electrophysiology Society (CES, USA).
Vědecká činnost prof. Táborského je zaměřena na inovativní přístupy v diagnostice a terapii arytmií a srdečního selhání, aplikaci digitálních technologií v kardiologii a implementaci moderních léčebných strategií v personalizované medicíně. Je autorem nebo spoluautorem více než 200 odborných publikací a podílí se na tvorbě klinických doporučení v oblasti srdečních arytmií. Pravidelně přednáší na mezinárodních kongresech, kde prezentuje nejnovější poznatky v oblasti intervenční a klinické kardiologie.
Ing. Václav Vidoň
Ing. Václav Vidoň je odborník na umělou inteligenci, strojové učení a softwarové inženýrství, v FT Parku působí jako senior AI researcher. Zaměřuje se na vývoj pokročilých AI modelů, analýzu dat a návrh škálovatelných systémů, kde propojuje machine learning s efektivními softwarovými řešeními.
Má rozsáhlé zkušenosti z technologických společností, kde působí jako senior software engineer. Zabývá se vývojem AI-based softwaru pro analýzu dat, kybernetickou bezpečností mobilních aplikací a detekcí zranitelností. V minulosti se věnoval automatizaci testování, vývoji webových scraperů, zabezpečení platebních systémů a reverznímu inženýrství mobilních aplikací.Kromě výzkumu a vývoje AI řešení se aktivně podílí na implementaci AI a ML nástrojů v oblasti datové analýzy a bezpečnostních technologií.
Je autorem odborných článků o UI testování a automatizaci, přednášel na Tech Week a mezinárodní konferenci UCAAT 2019 a 2021, kde sdílel své poznatky o pokročilém testování iOS aplikací. Spolupracuje na bezpečnostních projektech a je konzultantem v rámci ThreatCon 2023.
Jeho technologická expertiza zahrnuje Python, JavaScript, AI frameworky, mobilní aplikace, web scraping, DevOps a cloudové infrastruktury. Dlouhodobě propojuje akademickou sféru s aplikovaným výzkumem a zaměřuje se na inovace v oblasti umělé inteligence, bezpečnosti a automatizace softwarových procesů.
Mgr. Martin Wagner
Martin Wagner je odborník na eHealth, systémovou analýzu a inovace v oblasti zdravotnických IT řešení. Specializuje na implementaci nemocničních informačních systémů (NIS) a telemedicínských platforem. V rámci FT Park se zaměřuje na výzkum a systémovou analýzu, dále na návrh a optimalizaci komplexních softwarových a datových systémů.
V minulosti působil jako CEO a statutární ředitel holdingu eHealth, kde vedl vývoj projektu ZDRAVeL, významného zdravotnického IT systému s patentovanou technologií a umělou inteligencí pro analýzu zdravotních dat. Rovněž založil a vedl společnost Provisio s.r.o., která se specializovala na automatizované sledování zdravotních infekcí a analýzu zdravotních záznamů pomocí AI.
Jeho odborná činnost zahrnuje strategický management, projektové řízení a návrh efektivních zdravotnických IT systémů. Aktivně propojuje technologické inovace s praktickými aplikacemi ve zdravotnictví, kde se zaměřuje na zvyšování kvality péče, optimalizaci procesů a využití umělé inteligence.